Aktualności

Ćwiczenia na obiekcie w Marklowicach

23 lipca 2016 roku w Marklowicach odbyły się ćwiczenia OSP z powiatu Wodzisławskiego, w których uczestniczyło 6 jednostek OSP. Obserwatorem akcji byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Dzięki uprzejmości właściciela – strażaka z Maklowic, ćwiczenia odbyły się w opuszczonym budynku przeznaczonym do wyburzenia, co pozwoliło przygotować realne warunki panujące podczas akcji ratowniczej. Zaaranżowane zostały 3 różne scenariusze: w pierwszym z nich uczestniczyli strażacy z OSP Marklowice i Radlina II, którzy musieli ewakuować 2 zaczadzone osoby oraz zabezpieczyć budynek. Podczas drugiej akcji strażacy z OSP w Zawadzie i Turzyczce musieli wydostać z płonącego garażu samochody z uwięzionymi w środku poszkodowanymi. Naszą jednostkę reprezentowało 4 ratowników. Na koniec druhowie z OSP Glożyny i OSP Radlina ratowali poszkodowanych z samochodu, który dachował poprzez rozcięcie karoserii samochodu.
Ćwiczenia wyglądały bardzo realistycznie, przez co przypadkowi przechodnie myśleli, że to prawdziwa akcja ratownicza.
Po wspólnych ćwiczeniach Druhowie z OSP Markowice zaprosili swoich kolegów do marklowickej remizy na skromny poczęstunek. 

Zobacz galerię 

Informacje

 

Sprawy bieżące

statystyka wyjazdów w 2020 roku

Pożary 23

Miejscowe zagrożenia 33

Alarmy fałszywe 3

Inspekcja gotowości 1

razem: 60 w tym

anulowanie dyspozycji 4

nie wyjechane 3

Dla porównania w 2019 r odnotowaliśmy razem 57 interwencji, w 2018 r. było razem 48, a w 2017 - 37. W 2016 - 14, a w 2015 - 8.